Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Ogólne dyskusje na temat prowadzenia sklepu internetowego.
wiktoria
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2009, 11:27

Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: wiktoria »

Witam wszystkich użytkowników. Zamierzam otworzyć sklep internetowy. Od razu mówię, że ma być to osobny sklep, niezainstalowany na żadnym pasażu itd. Chcę sprzedawać w tym sklepie odzież, którą będę sprowadzać z Włoch. Moje pytanie brzmi: jak Waszym zdaniem najlepiej przedstawić zdjęcia ciuchów? Na manekinach czy "na płasko", tzn. położony ciuch i zrobione zdjęcie? Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi. :) Przeglądałam wiele sklepów i sklepy pokazują to różnie, dlatego proszę Was o radę.

sklepik
Posty: 13
Rejestracja: 08 gru 2008, 17:19

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: sklepik »

Wydaje mi się, że to zależy jaki to ciuch. Ogólnie to wydaje mi się, że na manekinie łatwiej zrobić zdjęcie (jeśli oczywiście jest dobre światło i sprzęt). A jak wolą kupujący? Pewnie zaakceptują i tak i tak, jeśli zdjęcie będzie wyraźne i dobrze zrobione. :)

RAFALM
Posty: 63
Rejestracja: 21 lut 2008, 22:32

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: RAFALM »

Moim zdaniem ciuszki najlepiej wyglądają na modelkach - widać wtedy jak układają się na ciele. W jakimś sklepie widziałem fajne rozwiązanie - wszystkie ubrania prezentuje ta sama modelka, która może być kojarzona z danym sklepem. Ale najlepszy efekt widziałem kiedyś na angielskojęzycznej stronie - prezentacje były w postaci filmików wideo i modeli 3d :D

wiktoria
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2009, 11:27

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: wiktoria »

sklepik pisze:Wydaje mi się, że to zależy jaki to ciuch. Ogólnie to wydaje mi się, że na manekinie łatwiej zrobić zdjęcie (jeśli oczywiście jest dobre światło i sprzęt). A jak wolą kupujący? Pewnie zaakceptują i tak i tak, jeśli zdjęcie będzie wyraźne i dobrze zrobione. :)
No tak, masz rację, tylko czy ludzie nie będą zdezorientowani jeśli jedno zdjęcie będzie na manekinie a inne "na płasko"? Też mi się wydaje, że część można zrobić "na płasko", a część, np. sukienki na manekinie.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2009, 11:52 przez wiktoria, łącznie zmieniany 1 raz.

sklepik
Posty: 13
Rejestracja: 08 gru 2008, 17:19

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: sklepik »

Myślę, że nie będą zdezorientowani. Użytkownicy patrzą głównie na to, czy zdjęcie jest wyraźne. Fajnie by było jakbyś zrobiła jedno zdjęcie całego ciucha + dodatkowo zdjęcia poszczególnych części. Jeśli np. ciuch ma jakiś wzorek warto zrobić jego zdjęcie w zbliżeniu.

wiktoria
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2009, 11:27

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: wiktoria »

RAFALM pisze:Moim zdaniem ciuszki najlepiej wyglądają na modelkach - widać wtedy jak układają się na ciele. W jakimś sklepie widziałem fajne rozwiązanie - wszystkie ubrania prezentuje ta sama modelka, która może być kojarzona z danym sklepem. Ale najlepszy efekt widziałem kiedyś na angielskojęzycznej stronie - prezentacje były w postaci filmików wideo i modeli 3d :D
To też bardzo dobry pomysł, tylko ja akurat nie nadaję się na modelkę. :lol: Dlatego trzeba byłoby kogoś znaleźć i mieć cały czas przy sobie. A wiadomo to już liczy się z dużymi wydatkami.

wiktoria
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2009, 11:27

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: wiktoria »

Wielkie dzięki za rady. Pomogły mi bardzo. :)

madzik
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2009, 15:55

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: madzik »

wiktoria ja kupuję dużo ciuchów w Internecie i powiem Ci, że tak jak ktoś już pisał, patrzę głównie na to, czy zdjęcie jest wyraźne. Dodatkowo właśnie fajnie jest jak jest kilka zdjęć: z przodu, z tyłu, jakichś konkretnych miejsc/wzorków.

Jak odpalisz sklep, daj znać. Z chęcią pooglądam. :)

oraya_pl
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2007, 09:51
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: oraya_pl »

Odzież na żywej osobie prezentuje się najlepiej, potem manekin na końcu plackiem leżący ciuszek.

Z drugiej strony najwięcej czasu zajmuje zrobienie zdjęcia na żywej modelce.

Awatar użytkownika
deborah83
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2009, 16:07

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: deborah83 »

Ja też jestem za manekinami. Znacznie lepiej wyglądają na nich ciuchy, niż położone na czymś. Często się czymś zachwycam, bo właśnie na manekinie pięknie. Na wieszaku ta rzecz nie przykułaby mojej uwagi.

Meggi.pl
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2008, 22:07
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: Meggi.pl »

Najlepiej byoby mieć zdjęcie producenta:)
Wtedy problem byłby rozwiązany.
Fajnie, profesjonalnie zrobione, wyraźne.
Zapraszam www.meggi.pl

fidoma-butik.pl
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:17

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: fidoma-butik.pl »

Najlepiej odzież prezentuje się na modelkach, Klienci mogą sobie wyobrazić jak ubranie wyglądałoby na nich. Najsłabsze zdjęcia są na podłodze. Fajne rozwiązania mają też sklepy gdzie odzież damska prezentowana jest na takich jakby niewidocznych manekinach. Ale to już wyższa szkoła jazdy :)

Lusi4444
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2010, 12:43

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: Lusi4444 »

To jaka formę należy wybrać do prezentacji odziery zależy od wielu czynników m.in:
- rodzaju oferowanych ciuchów,
-wielkości danego asortymentu-tzn jak długo będzie dostępny dany produkt w Twojej ofercie( czyli jak długo widnieje dana prezentacja)

Zdecydowanie hierarchia idzie od płaskiego obrazu, zdjęć na manekinach, zdjęcia na modelkach aż po najbardziej atrakcyjny wideo obraz.
A czy wideo prezentacje są aż tak kosztowną sprawą...
Jeżeli masz już w swojej ofercie zdjęcia na modelkach to wydaje mi się że przeskoczenie na "wideo wybiegi" nie będzie aż takie straszne- bo koszty zarówno opłaty dla modelek, makijaż, fryzjer nie ulegną zmianie a przy pomocy jednego nagrania jest widok odzieży z każdej strony.
Jeżeli interesuje Ci koszt takiego przedsięwzięcia zapraszam na priv :)

Eprice
Posty: 35
Rejestracja: 11 paź 2009, 10:31

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: Eprice »

Pozostałbym przy opcji manekinów,video reklamami zajmuja się profesjonalne firmy,a jeśli chcesz to zrobic na własna ręke musisz posiadac odpowiedni serwer.

polaaa70
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2010, 14:49

Re: Jak pokazać zdjęcia odzieży?

Post autor: polaaa70 »

Ja podzielam zdanie, iż najbardziej przekonujące są zdjęcia ciuszków na manekinach. Oczywiście rozumiem, że nie zawsze możliwe jest wykonanie czegoś takiego. Więc raczej optowałabym za wykorzystaniem manekinów- bardziej zbliżone do prezentacji na człowieku.

ODPOWIEDZ